O ekspresach - Kawowe

profesjonalne ekspresy do hotelu

Bo wszystko jest kwestią osobistych upodobań

Na świecie istnieje wiele napojów. Bo jest przecież herbata, kompot, sok, piwo, wino, woda, napoje gazowane i niegazowane, mleko, kakao. A zapytani ludzie, o najpopularniejszy napój w większości wypowiadają

O ekspresach - Kawowe profesjonalne ekspresy do hotelu
słowa kawa. Bo kawa wypita rano stawia na nogi. W godzinach pracy pomaga się skoncentrować. A wieczorem dzięki zawartej w niej kofeinie nadal pobudza, zabiera sen i pozwala jeszcze trochę popracować lub poimprezować z przyjaciółmi. Dlatego sprzedaż kawy na świecie jest bardzo wysoka i z każdym rokiem wciąż rośnie. Polacy również uwielbiają ten napój, jakim jest kawa. I jest to jeden z najczęściej kupowanych artykułów spożywczych. Kawę najczęściej spożywamy na gorąco. Lecz nie zaszkodzi także ta pita na zimno, a nawet z kostkami lodu. Pijemy kawę bezpośrednio parzoną w kubku, kawę z ekspresu. Wielu osobom smakuje kawa włoska, a nawet kawa pozbawiona kofeiny i nie odróżniająca się od kawy z kofeiną. Wiele osób pije także kawę zbożową lub kawę cappuccino. Bo wszystko jest kwestią osobistych upodobań. Kawa jest przygotowywana z palonych, a potem mielonych ziaren kawowca. Dziś największymi jej producentami na świecie jest Brazylia, Wietnam i Kolumbia.

Kawa to napój bardzo popularny wśród

Kawa to napój bardzo popularny wśród Polaków. Pijemy ją nie tylko do ciasteczka, lecz nawet do kanapek. Możemy się nią raczyć, bo w naszym kraju nie jest zbyt droga. Duża jest w Polsce sprzedaż kawy i różne są jej ceny. Lecz nie są one takie, jaka jest cena najdroższej kawy na świecie. Najdroższa kawa nosi nazwę kopi luwak. Lecz wielu z nas nie chciałoby się jej napić nawet za dopłatą. Gdyż kawa ta pochodząca z południowo-wschodniej Azji wytwarzana jest z ziaren kawy, które wydobywane są z odchodów pewnego rodzaju zwierząt. Zwierzęta te zwane łaskunami zjadają owoce kawowca, lecz nie trawią jego nasion, a tylko miąższ. Dlatego po lekkim trawieniu i sfermentowaniu ziarna przechodzą przez przewód pokarmowy, po czym są wydalane. W takim procesie ziarna kawowca tracą gorzki smak, a pozostawiają łagodny. Sprzedaż takiej kawy jest bardzo opłacalna. W kawiarni filiżanka takiej kawy nie kosztuje tyle co kawa włoska, czy jakikolwiek inny rodzaj kawy. Lecz o dużo drożej. Bo zbiory tego gatunku kawy wynoszą tylko najwyżej 400 kilogramów na rok. Kawa taka najbardziej smakuje mieszkańcom Stanów Zjednoczonych i Japonii.

Kawa nie zaszkodzi

Dziś wiele osób dba o swoje zdrowie. Niektórzy ludzie zwracają uwagę na każdy kęs wkładany do ust i każdy łyk napoju. Do niedawna sądzono, że herbata jest dużo zdrowsza od kawy. Jednak dziś naukowcy nie są już tak tego pewni. I wymieniają także zalety kawy. Pod warunkiem, że nie pije się jej litrami i nie jest zbyt mocna. Bo taka rzeczywiście może zaszkodzić. W każdym przypadku wskazany jest umiar. Na pewno mniej od kawy sypanej szkodzi kawa włoska lub cappuccino, czy nawet ta z ekspresu. Lecz niektórzy ludzie uwielbiają kawę po turecku. I ci muszą uważać dla dobra swojego zdrowia, aby nie przesadzić z jej ilością. Sprzedaż kawy z każdym rokiem wzrasta, gdyż jest to bardzo popularny napój i jednocześnie smaczny z domieszką mleka lub śmietanki. W samej Brazylii która jest największym producentem kawy na świecie sprzedaje się jej 2,45 milionów ton rocznie. Główną giełdą na świecie, gdzie odbywa się sprzedaż i kupno kawy jest Nowojorska Giełda Kawy i Cukru. A największy port przeładunkowy kawy znajduje się w niemieckim Hamburgu. Kawa dopieszcza nasze podniebienie od kilku wieków. W Europie pojawiła się w szesnastym wieku, a w Polsce sto lat później.