Kilka spraw o kawie - Kawowe

szkolenia dla baristów poznań

Dzieje się tak na przykład w

Dla wielu osób na świecie wypicie rano kawy jest najważniejsze, gdyż pobudza ich do działania. Kawa dodaje energii, poprawia humor i sprawia, że bardziej ochoczo rozpoczyna się dzień pracy. I choć najczęściej pijemy ją jeszcz

Kilka spraw o kawie - Kawowe szkolenia dla baristów poznań
e co najmniej dwa razy dziennie, to żadna tak nie smakuje, jak kawa poranna. Dlatego sprzedaż kawy od dziesięcioleci cieszy się powodzeniem, bo nie maleje jej spożycie, a raczej wzrasta. Jakim napojem jest kawa? Kawa jest napojem sporządzanym z palonych i mielonych ziaren kawowca. Można pić ją na gorąco, smakuje również ciepła, a niektórzy piją także zimną kawę. Lecz najczęściej wtedy, gdy nie mają czasu wypić jej gdy jest jeszcze gorąca lub ciepła. Dzieje się tak na przykład w pracy lub podczas pilnych prac domowych. Zazwyczaj większość z nas woli kawę gorącą, lecz czasem sytuacja zmusza i pijemy ją o różnej temperaturze. Różne są rodzaje kawy. I różne jej nazwy odnoszące się do sposobu jej przyrządzania, jak na przykład kawa po turecku, czy kawa włoska, itd.Każdy ma swój ulubiony rodzaj kawy. Jednym spakuje kawa sypana, a innym rozpuszczalna. Ktoś woli kawę zbożową, a inny cappuccino. Na szczęście dziś możemy wybierać, bo jest z czego.

Kawę pije się tu powszechnie i

Kawa włoska - jak twierdzą niektórzy - nie ma sobie równych. No cóż, coś w tym jest. Włosi rzeczywiście słyną z dobrej kawy. Łatwo się o tym przekonamy, kiedy odwiedzimy ojczyznę Dantego i Petrarki. Kawę pije się tu powszechnie i to jeszcze od rana do nocy. Tym bardziej, że nie brakuje miejsc, w których serwuje się ten aromatyczny napój. Wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli już okazję odwiedzić Italię. Zresztą, zawsze można się tam wybrać. A warto w tym miejscu dodać, że nie tylko z pysznej kawy Italia przecież słynie. Turystów czeka tu moc atrakcji i to praktycznie na każdym kroku. Piękne widoki, ciepłe morze, niezawodna pogoda, moc zabytków, mili ludzi, dobre wino i pyszne jedzenie. Czegóż chcieć więcej?
A skoro już jesteśmy przy kawie, to trzeba wyraźnie podkreślić, że sprzedaż kawy na świecie systematycznie rośnie, bo rośnie jej spożycie. A z drugiej strony istnieje obawa, że za jakiś czas jej cena będzie bardzo wysoka. Dlaczego? Otóż, zmniejsza się areał upraw. Różne są tego przyczyny, ale to już w zasadzie temat na inny artykuł. Delektujmy się więc pyszną kawą, kiedy jeszcze możemy.

Jedni lubią rzeczywiście kawę włoską a

Sprzedaż kawy na świeci systematycznie rośnie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ przybywa smakoszy tegoż niezwykłego napoju. I pomyśleć, że jakiś czas temu nie piło się tyle kawy. No cóż, zmieniają się czasy, a wraz z nimi nasze przyzwyczajenia. Do tego jeszcze dochodzą określone trendy w modzie. Moda jednak ma bardzo istotny wpływ na to, co robimy i jak funkcjonujemy.
No dobrze, a jaką kawę wybierać? Czy faktycznie najlepsza jest kawa włoska? A kupować kawę ziarnistą czy może raczej mieloną? Na pewno nie odpowiemy na tego typu pytania, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje i upodobania w tej materii. Jedni lubią rzeczywiście kawę włoską, a inni z kolei stawiają na niemiecką. Jedni piją ją z ekspresu ciśnieniowego, a inni z klasycznej kafeterki. Są też i tacy, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez "kawy po turecku". Nawiasem mówiąc, tak przyrządzony napój z Turcją nie ma kompletnie nic wspólnego, ale to już temat na inny artykuł. Ważne jest tylko to, żebyśmy mogli delektować się taką kawą, jaką tylko chcemy i nic innego się nie liczy .